وبلاگ

5 راه برای بهتر درس خواندن

5 راه برای بهتر درس خواندن
راهکارهای آموختن / روش های مطالعه / کنکور / وبلاگ

5 راه برای بهتر درس خواندن

5 راه برای بهتر درس خواندن

5 راه برای بهتر درس خواندن چیست؟

1.پرینت بگیرید.

تبلت ها و سایر رسانه های یادگیری الکترونیکی راحت و قابل حمل هستند ، اما تحقیقات نشان می دهد که هنگام مطالعه ، هنوز هم  موارد چاپی بهترند..  بیش از 90٪ دانش آموزان در نظرسنجی اظهار داشتند که نسخه چاپی  را نسبت به دستگاه دیجیتال ترجیح می دهند.

2. به موزیک گوش دهید.

در حالی که برخی از کارشناسان استدلال می کنند توانایی تمرکز در هنگام سکوت یا گوش دادن به موسیقی هنگام مطالعه به دلخواه شخصی است ، اما بسیاری موافقند که پخش انواع خاصی از موسیقی ، مانند “آهنگسازان مبهم قرن 18” ، به دانش آموزان کمک کند تا  قسمتهایی از مغز مرتبط با توجه کردن یا پیشبینی کرد را درگیر کند. گوش دادن به موسیقی ممکن است روحیه شما را بهبود بخشد و دیدگاه شما را در مورد مطالعه به طور کلی تغییر دهد.

3. ورزش کنید.

فواید ورزش بر روی مغز در زمینه های سلامتی ، تناسب اندام و روانشناسی کاملاً اثبات شده است. مطالعات نشان می دهد که پس از یک تمرین کوتاه مدت ، قدرت مغزی ما افزایش می یابد ، زیرا بدن ما اکسیژن و مواد مغذی را به مغز پمپ می کند. به گفته دکتر داگلاس بی. مک کیگ ، کمی عرق ریختن قبل از ترک کتاب می تواند هوشیارتر ، بازتر و قادر به یادگیری اطلاعات جدید در طول جلسه مطالعه بعد از تمرین باشد.

4.ریلکس کنید.

استرس مانع یادگیری می شود. محققان UC Irvine دریافتند که استرس به مدت کوتاه دو ساعت می تواند با هورمون های آزاد کننده کورتیکوتروپین درگیر شود که روند ایجاد و ذخیره خاطرات را مختل می کند. استفاده از وقفه های مطالعه برای ورزش یا کشیدن چند نفس عمیق در صورت کاهش سطح استرس ، به مطالعه شما کمک می کند.

اگرچه ممکن است فکر کنید جلسات مطالعه در اواخر شب برای موفقیت تحصیلی شما ضرر ندارد ، اما تحقیقات نشان می دهد که لزوما ایده بدی نیستند.

5. وقتی خسته‌اید مطالعه کنید و بعد استراحت کنید.

در هنگام خستگی بیشتر مطالعه  کردن می تواند به مغز شما کمک کند تا مهارت های جدید بیشتری مانند صحبت کردن به زبان خارجی یا نواختن ساز را حفظ کند. حتی یک اصطلاح برای آن وجود دارد: یادگیری خواب. از آنجا که فرآیند تثبیت حافظه در هنگام خواب موج آهسته بهترین کار را انجام می دهد ، مغز شما می تواند در زمان استراحت خود ، هم ترمیم و هم دوباره فعال شود. همه اینها بدان معنی است که مرور مواد مطالعه قبل از خواب می تواند به شما در یادگیری مغز ، حتی در خواب کمک کند.

ترجمه شده از سایت bestcolleges.org

برای مشاور تحصیلی رشت از مشاوران ما کمک بگیرید.

برای خرید کتاب‌های کمک درسی همواره تخفیف به سایت گامابوم مراجعه کنید.

بخوانیم:

بهترین زمان درس خوندن

7 کار واجب تا کنکور

عادت‌های بد کنکوری‌ها

چگونه در کنکور وقت کم نیارم؟

چطوری برنامه ریزی کنیم؟

بهترین منابع دروس عمومی

20 راز مهم در مطالعه

پاسخگویی به سوالات کنکور

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاور تحصیلی رشت
مشاور تحصیلی رشت

برچسب ها

20 راز مهم در مطالعه 20 راز مهم در مطالعه چیست اشتباهات رایج درس خواندن اشتباهات رایج درس خواندن چیست افزایش تمرکز هنگام مطالعه افزایش کیفیت مطالعه برنامه ریزی تحصیلی برنامه ریزی تحصیلی رشت برنامه‌ریزی تحصیلی تقویت مهارت‌های تندخوانی تمرکز هنگام مطالعه تکنیک‌های مطالعه دروس اختصاصی را چگونه یاد بگیریم رازهای مهم مطالعه کردن رازهای مهم هنگام درس خواندن سوالات کنکور سوالات کنکور چگونه است شب امتحان چه غذاهایی باید خورد؟ شب قبل از کنکور چه بخوریم؟ شب کنکور شب کنکور چه غذاهایی نخوریم؟ شیوه مطالعه دروس اختصاصی شیوه مطالعه دروس اختصاصی به چه صورت است شیوه مطالعه دروس عمومی شیوه مطالعه دروس عمومی چگونه است غذاهای مناسب شب قبل امتحان غذاهای مناسب شب کنکور فروش کتاب های کمک درسی فروش کتاب کمک درسی فروش کتاب‌های کمک درسی مشاور تحصیلی رشت مشاوره تحصیلی مهارت‌های تندخوانی چگونه است مهم‌ترین راز هنگام مطالعه نحوه ی پاسخگویی به سوالات کنکور پاسخگویی به سوالات کنکور چجوری مهارت‌های تندخوانی را تقویت کنیم چگونه به سوالات کنکور پاسخ دهیم چگونه مطالعه کنیم کاربرد کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کارنامه سبز یا کارنامه نهایی چه کاربردی دارد کارنامه سبز یا کارنامه نهایی چگونه است کارنامه سبز یا کارنامه نهایی چیست کنکور کیفیت مطالعه را چگونه بالا ببریم؟