وبلاگ

بهترین زمان برای درس خواندن

بهترین زمان برای درس خواندن
راهکارهای آموختن / کنکور / وبلاگ

بهترین زمان برای درس خواندن

بهترین زمان برای درس خواندن

بهترین زمان برای درس خواندن چه زمانیست؟

ساعت زیستی بدن، که از بچگی در ما بوده است، به ما کمک میکند که بدانیم چه زمانی بهترین زمان برای چه کاری ست که یکی از آنها درس خواندن است.

تحقیقات نشان داده که موثرترین زمان یادگیری برای مغز بین ساعت ۱۰صبح تا ۲عصر و از ۴عصر تا ۱۰شب است.

از طرفی دیگر غیرموثرترین زمان یادگیری بین ساعت ۴صبح تا ۷صبح است.

همانطور که واقعا هیچ زمانی “بهترین” زمان در روز برای درس خواندن نیست، فایده های درس خواندن در صبح و بقیه روز اینطور است:
در صبح:بیشتر مردم فکر می کنند که بهترین زمان برای درس خواندن در صبح است، چون مغز از تمرکز بالایی در صبح بعد از یک خواب شب کامل و نیروبخش و صبحانه خوب، داراست.

نور طبیعی همچنین برای چشمها و هوشیاری مغز عالی است.

این دوره بهترین زمان برای بازکردن کتاب و دفتر برای یادگیری موضوعات جدید و یا دوره کردن آنچه رز قبل خوانده اید چون صبح در کل برای یادآوری بهتر آنچه خوانده اید، عالی هستند.
در عصر:مغز دانش آموزان در عصر بهتر میتواند بین اطلاعات جدید و آنچه از قبل می‌دانستند ارتباط دهد. در این زمان روز دانش آموزان میتوانند با استفاده از اطلاعات جدیدی که یادگرفته‌اند به آنچه که میدانند معنای بیشتری دهند.

صبح و عصر در کل زمان بهتری برای درس خواندن است چون اگر به سوالی یا مشکلی برخوردید میتوانید آنها را با معلمان و مشاوران خود در میان بگذارید چون در این زمان از روز مردم فعالیت بیشتری دارند.
در شب:بعضی از دانش آموزان انرژی بیشتری در شب دارند، اینگونه عصر و شب موثرترین زمان برای درس خواندن آنها است.

همچنین درس خواندن در این زمان از روز به تمرکز و خلاقیت بیشتر کمک میکند چون سروصدا و حواس پرتی های کمتری در اطرافتان وجود دارد و دیگران کم کم بخواب میروند، که آرامش و سکوت بیشتری را مهیا میکند.
جالب اینجاست که بعضی تحقیقات پیشنهاد کرده‌اند که درس خواندن در زمانی که خسته اید به مغزتان کمک میکند که تمرکز بالاتری برای مهارتهای جدید حفظ کند.

مانند: صحبت کردن به زبانی دیگر.

که ظاهرا حتی اسم مربوط به خودش را هم دارد: یارگیری در خواب. چون در طول موج آرام خواب، فرایند تثبیت حافظه، بهتر کار میکند و مغز شما ممکن است ترمیم و فعالیت دوباره‌ای که در این دوره از استراحت نیاز دارد را دریافت کند.

این به آن معناست که درس خواندن قبل از خواب میتواند به مغزتان کمک کند تا چیزهای جدید یادگیرد حتی در زمان خواب شما.
اما این شمایید که بهترین زمان برای درس خواندن خود را میتوانید پیدا کنید.

برای اینکار، اولا، باید به اینکه چه زمانی از روز تمرکز بیشتر و حافظه بهتری برای یادگیری موضوعات مختلف دارید فکر کنید.

مثلا شما ممکن است حافظه تصویری بهتری در صبح داشته باشید اما تفکر استدلالی شما درعصر به بهترین نحو عمل کند.

دوما، اکر زمان مطلوب شما زمانی از روز است که تمرکز شما کمتر است و یا حواس پرتی های بیشتری در اطراف شما است مثل زمان شام خوردن، بهتر است که زمان دیگری برای درس خواندن انتخاب کنید.

در آخر، مطمئن شوید که به زمان انتخاب شده خود پایبندید و به طور پیوسته به آن عمل میکنید،

حتی اگر فقط چندروز از هفته باشد، چون پیوستگی در درس خواندن کمک میکند که شما به طور روزانه درس بخوانید و کیفیت زمان درس خواندن شما بالاتر رود.

بخوانیم:چطوری برنامه ریزی کنیم؟

مترجم: فاطمه ثابت فر

 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاور تحصیلی رشت
مشاور تحصیلی رشت

برچسب ها

20 راز مهم در مطالعه 20 راز مهم در مطالعه چیست اشتباهات رایج درس خواندن اشتباهات رایج درس خواندن چیست افزایش تمرکز هنگام مطالعه افزایش کیفیت مطالعه برنامه ریزی تحصیلی برنامه ریزی تحصیلی رشت برنامه‌ریزی تحصیلی تقویت مهارت‌های تندخوانی تمرکز هنگام مطالعه تکنیک‌های مطالعه دروس اختصاصی را چگونه یاد بگیریم رازهای مهم مطالعه کردن رازهای مهم هنگام درس خواندن سوالات کنکور سوالات کنکور چگونه است شب امتحان چه غذاهایی باید خورد؟ شب قبل از کنکور چه بخوریم؟ شب کنکور شب کنکور چه غذاهایی نخوریم؟ شیوه مطالعه دروس اختصاصی شیوه مطالعه دروس اختصاصی به چه صورت است شیوه مطالعه دروس عمومی شیوه مطالعه دروس عمومی چگونه است غذاهای مناسب شب قبل امتحان غذاهای مناسب شب کنکور فروش کتاب های کمک درسی فروش کتاب کمک درسی فروش کتاب‌های کمک درسی مشاور تحصیلی رشت مشاوره تحصیلی مهارت‌های تندخوانی چگونه است مهم‌ترین راز هنگام مطالعه نحوه ی پاسخگویی به سوالات کنکور پاسخگویی به سوالات کنکور چجوری مهارت‌های تندخوانی را تقویت کنیم چگونه به سوالات کنکور پاسخ دهیم چگونه مطالعه کنیم کاربرد کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کارنامه سبز یا کارنامه نهایی چه کاربردی دارد کارنامه سبز یا کارنامه نهایی چگونه است کارنامه سبز یا کارنامه نهایی چیست کنکور کیفیت مطالعه را چگونه بالا ببریم؟